scorecardresearch

OHSAS 18001 Nedir - TÜRCERT

2 izlenme
Kategori Teknoloji
Eklenme Tarihi 2 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
İş güvenliğine önem veren ve işçi güvenliğini ön planda tutan bütün kuruluşlar, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi kurmak zorundadır. Çünkü bu sistem sayesinde, çalışanlarını kaza ve benzeri tehlikeler karşısında korumuş olacaktır.
İşçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda yaşanan sıkıntıları gidermek ve bir çözüm getirmek amacı ile, çeşitli yasalar ve yönetmelikler çıkarılmıştır.
OHSAS 18001 ile devam eden bu standard artık yerini Uluslararası Standart Örgütünün yayınladığı yeni ISO 45001 standardı ile devam ettirecektir.
Bugün çok sayıda kuruluş, artık risk yönetimi stratejilerinin bir parçası olarak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi’ni kurmaktadır. Bu sayede sağlık ve güvenlik ile ilgili risklerini tutarlı bir şekilde tanımlamakta ve bu riskleri kontrol altına alarak, olası tehlikeli durumların önüne geçebilmektedir.
OHSAS 18001 belgelendirmesi için markamız Türcert ile çalışabilirsiniz.
www.turcert.com/belgelendirme/sistem-belgelendirme/ohsas-18001-isci-sagligi-ve-is-guvenligi-yonetim-sistemi/ohsas-18001-isci-sagligi-ve-is-guvenligi-yonetim-sistemi-nedir
Etiketler