scorecardresearch

Metan CH4 Gazı Ölçümü - EUROLAB

0 izlenme
Kategori Teknoloji
Eklenme Tarihi 1 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
KISA TANIMI CH4 OLAN BİLEŞİK, METAN OLARAK BİLİNEN KİMYASAL BİR BİLEŞİKTİR VE NORMAL BASINÇ VE SICAKLIK ALTINDA GAZ OLARAK BULUNUR. RENGİ VE KOKUSU OLMADIĞINDAN DOĞAL BİR BİLEŞENDİR VE BU NEDENLİ OLDUKÇA ÖNEMLİDİR. METAN GAZI ZEHİRLİ DEĞİLDİR ANCAK; BAŞKA KİMYASALLARLA %5 GİBİ DÜŞÜK BİR ORANDA BİLE KARIŞMASI PATLAYICI OLABİLİR. HAVADA Kİ OKSİJEN MİKTARININ ’NIN ALTINA DÜŞMESİ TEHLİKELİDİR. ’NUN ALTINA DÜŞMESİ İSE ÖLÜMCÜL OLABİLİR.
METAN, DOĞALGAZIN ASIL BİLEŞENİDİR. RENKSİZ, KOKUSUZ, YÜKSEK YANICILIKTA, ZEHİRSİZ BİR GAZDIR.YÜKSEK ISIL DEĞERİ NEDENİYLE GENELDE YAKIT OLARAK KULLANILIR. SAF HALİ TEST GAZI OLARAK KULLANILMAKTADIR.
DOĞAL METAN HEM ZEMİN ALTINDA HEM DE DENİZ TABANI ALTINDA BULUNABİLİR. YÜZEYE VE ATMOSFERE ULAŞTIĞINDA ATMOSFERİK METAN OLARAK BİLİNİR. 1750'DEN BERİ DÜNYA'NIN ATMOSFERİK METAN KONSANTRASYONU YAKLAŞIK 0 ORANINDA ARTTI VE UZUN SÜREN VE KÜRESEL OLARAK KARIŞAN SERA GAZLARININ TOPLAM RADYASYON ZORLAMALARININ 'SİNİ OLUŞTURUYOR.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN 2012 YILINDA YAYINLANAN YASAYA GÖRE; İŞVERENLER ÇALIŞANLARININ SAĞLIK VE GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK AMACI İLE MESLEKİ RİSKLERİ ÖNLEMEK İÇİN, RİSK DEĞERLENDİRMESİ YAPMAK ZORUNDADIRLAR.
CH4 METAN GAZI ÖLÇÜM VE ANALİZLERİ İÇİN LABORATUVARIMIZ EUROLAB İLE ÇALIŞABİLİRSİNİZ.
www.laboratuvar.com/cevre-analizleri/imisyon-analizleri/ortam-havasinda-gaz-olcumu/ch4-metan-olcum-ve-analizi
Etiketler