scorecardresearch

ECOmark Nedir - TÜRCERT

0 izlenme
Kategori Teknoloji
Eklenme Tarihi 2 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
ECOmark ekolojik ürün belgelendirme programıdır, Ekolojik Tekstil, EKolojik deterjan, Ekolojik Kimyasal Ürünler ve Ekolojik tarım faaliyetlerinde Ekolojik hayvansal ve bitkisel ürünler için birbirlerinden farklı üretim yöntemleri kullanılmaktadır. Ayrıca, bitki türleri ve hayvanların seçiminde, üretim yapılacak alanın ekolojik koşulları ve bu koşullarda hastalık kapma olasılıkları dikkate alınmalıdır.
İlk insanlardan bugüne tarım, yüzyıllar boyunca insanoğlu ile birlikte değişim geçirmektedir. Zamanla geleneksel yöntemlerin tarımı, kimyayı, temizlik deterjanlarını ve tekstil gibi sektörleri olumsuz etkilediği gözlenmiş ve ülkeler kendi başlarına ekolojik ürün programları uygulamaya başlamıştır. Ülkemizde de Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından yayınlanan standartlar ile uyumlaştırılmıştır.
Diğer yandan EUROLAB ile birlikte doğanın korunmasına karşı gösterdiği duyarlılık ile ECOmark ekolojik ürün standardını tasarlamıştır. Tasarlanan standart gerekliliklerine uygun yapılan tarım ürünleri ECOmark etiketi ile belgelendirilmektedir.
ECOmark belgesi için markamız Türcert ile çalışabilirsiniz.
www.turcert.com/belgelendirme/urun-belgelendirme/ecomark-ekolojik-urun-belgesi/ecomark-nedir
Etiketler