scorecardresearch

Darbeyi Kınama Bildirisi - TÜRCERT A.Ş.

154 izlenme
Kategori Yerel
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Yüce Türk milletimizin iradesine karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Türk halkını bölme amaçlı sinsice planlanmış darbe girişiminde bulunan iç ve dış güçler yüce Türk adaleti karşısında hak ettiği en ağır bedeli ödemelidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de "Gençliğe Hitabe" sinde tıpkı bugünleri anlatır gibi bahsettiği dâhili ve harici bedhahların karşısında aziz milletimiz muhtaç olduğu kudretin damarlarında akan asil kanda olduğunu tüm cihana en şerefli şekli ile göstermiştir. Silahlar, tanklar, helikopterler ve uçaklar gibi yüksek teknolojinin karşısında korkusuzca ve doğrunun yanında direnerek tarih yazan Türk halkı; 15 Temmuz 2016 tarihini Dünyanın zihnine kazımıştır. Dünyaya verilen bu demokrasi dersi ile tarihler boyu konuşulacak olan yeni bir "Milli Destan" yazmışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Şanlı Ordumuzun Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Cumhuriyetine, Vatanımıza ve Türk Demokrasisine sahip çıkmaya devam edeceğiz.

WWW.TURCERT.COM
Etiketler