scorecardresearch

Bal Testi - EUROLAB

0 izlenme
Kategori Teknoloji
Eklenme Tarihi 3 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Bal, insan sağlığı bakımından en önemli gıda maddelerinin başında gelir ve sindirim olmadan doğrudan kana karışan, insan vücudu için önemli bir enerji kaynağıdır.
Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının 2011 yılında açıkladığı yönetmeliğe göre, Bal; bal arısı tarafından, bitki nektarları ve bitkilerin canlı kısımlarında bulunan salgılar toplanılarak, arının bünyesinde bulunan maddelerle birleştirilmesi, yapısının değiştirilmesi, su içeriğinin düşürülmesi ve bir petekte depolanarak olgunlaştırılması ile oluşan doğal bir üründür.
Ballarda hidroksimetil furfural (HMF) içeriği, diyastaz sayısı, prolin, glikoz, partikül, şeker, fungus ve protozonlar gibi bir çok içerik miktarı aranmaktadır.
Ancak bal üreticileri süreci hızlandırmak için hazır petek kullanmaktadırlar. Balın kalitesini korumak amacıyla oluşturulan yerli ve yabancı standartlara göre üretilip, üretilmediği gıda laboratuvarlarında yapılan gıda testi ve analizleri ile ortaya konulmaktadır. Bal analizi için laboratuvarımız Eurolab ile çalışabilirsiniz.
www.eurolab.com.tr/sektorel-test-ve-analizler/gida-testleri/bal-testleri-ve-analizleri
Etiketler