scorecardresearch

Baca Gazı Emisyonu Ölçümleri - EUROLAB

0 izlenme
Kategori Teknoloji
Eklenme Tarihi 2 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
EMİSYON ÖLÇÜMLERİ İÇİNDE EN DİKKAT ÇEKENİ BACA GAZI EMİSYONU ÖLÇÜMLERİDİR. ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI TARAFINDAN SANAYİ KAYNAKLI HAVA KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ ÇIKARILMIŞTIR. BU YÖNETMELİĞİN AMACI, SANAYİ VE ENERJİ ÜRETİM TESİSLERİNİN FAALİYETLERİ SIRASINDA HAVAYA YAYILAN İS, DUMAN, GAZ, BUHAR, TOZ VE AEROSOL HALİNDEKİ EMİSYONLARI KONTROL ALTINDA TUTMAKTIR.
AYNI ZAMANDA İNSANLARI VE ÇEVRESİNİ KİRLENMELERDEN DOĞACAK TEHLİKELERE KARŞI KORUMAK, HAVA KİRLENMESİ YÜZÜNDEN ÇEVREYE ZARAR VEREN OLUMSUZ ETKİLERİ GİDERMEK VE BU ETKİLERİN ORTAYA ÇIKMASINI ENGELLEMEK HEDEFLENMİŞTİR.
YÖNETMELİK ESASLARINA GÖRE MEVCUT İŞLETMELERİN, BACA GAZI EMİSYON ÖLÇÜMLERİNİN, YÖNETMELİKTE BELİRTİLEN ESASLARA VE KRİTERLERE UYGUN ŞEKİLDE YAPILMASI İŞLETMELERİN SORUMLULUĞU ALTINDANDIR.
BACA DIŞINDA EMİSYON YAYAN İŞLETMELER DE GEREKLİ HESAPLAMA YÖNTEMLERİNİ KULLANARAK SAATLİK KÜTLESEL DEBİLERİ TESPİT ETMEK ZORUNDADIRLAR.
YETKİLİ LABORATUVARLARDA YAPILAN ÖLÇÜM ÇALIŞMALARINDA YASAL DÜZENLEMELER YANI SIRA ULUSAL VE ULUSLARARASI STANDARTLAR DA DİKKATE ALINMAKTADIR.
BACA GAZI (EMİSYON) ÖLÇÜMLERİ İÇİN LABORATUVARIMIZ EUROLAB İLE ÇALIŞABİLİRSİNİZ.
www.laboratuvar.com/cevre-analizleri/emisyon-analizleri/baca-gazi-emisyon-olcumu
Etiketler